Kurzy

Nie ste rozhodnutí, či vás láka viac akvarel s jeho ľahkosťou a transparentnosťou alebo pokukávate 
po maľbe olejom, ktorá má svoju farebnú hĺbku, bohatosť a možnosťou pracovať napr. technikou alla prima?

Možno máme pre vás riešenie a odpoveď zároveň! Nie je nutné rozhodovať sa len pre jedno
alebo druhé, keď môžete mať obe zároveň - vyskúšajte AKRYL!

Aké sú výhody akryl-u? Je riediteľný vodou, takže farbu môžete použiť od transparentnej
po nepriehľadnú, ktorá umožňuje prekryť farbu farbou, až po pastóznu maľbu s viditeľnými ťahmi
štetca. Akryl veľmi rýchlo schne, čo vám umožní pokryť pomerne rýchlo plochu obrazu a využiť premaľby, napr. pre opravu chýb skrytím spodnej vrstvy. Akryl dáva neobmedzené možnosti vašej pravej mozgovej hemisfére už len tým, ako ho rozriedite. Poďte vstúpiť do sveta akrylových štetcov, túb, plátien a ďalších maliarskych pomôcok. Odmenou vám bude váš obraz, vaša fantázia odzrkadlená na plátne či inom povrchu! Pozrite sa do našej fotogalérie.

Mimochodom, viete, že akryl je medzi maliarskymi médiami viac-menej nováčik? Olej sa používa mnoho storočí, ale akryl si získal obľubu až v 60. rokoch minulého storočia, kedy sa výtvarné umenie spojilo s masovou kultúrou, tzv. pop-art. Andy Warhol, ako jeden z predstaviteľov pop-artu, používal k stvárneniu svojich diel práve akryl.

V niektorých vybraných druhoch kurzu vám ponúkame aj možnosť práce s temperovými farbami. Práca s nimi sa podobá práci s akrylovými farbami, líšia sa  možnosťou znovurozmytia po zaschnutí a sú osvedčené v kombinovaných technikách. Veríme, že po vyskúšaní sa môžu aj „temperky“ stať vašimi obľúbenými.

Z dôvodu, že tvorba s akrylovými/temperovými farbami je veľmi populárna, ponúkame tento kurz v rôznych obmenách:
A) počas víkendov alebo
B) počas pracovného týždňa
C) počas víkendov a/alebo počas pracovného týždňa - tematické bloky, maľba na základe inšpirácie vybraným autorom, technikami a pod.

Bližší  popis, časový rozsah a cenu kurzov typu A) až C) sa dozviete v tabuľke termínov (nižšie) a ak kliknete na link "Prihlásiť sa" (v tabuľke termínov).

Pred týmto kurzom veľmi odporúčame mať absolvovaný aspoň základný kurz kreslenia, či už u nás alebo kdekoľvek inde!

Aj na tento kurz môžete uplatniť poukážky Sodexo, Chèque Déjeuner(=Up) a Edenred. Pri platbe poukážkami uveďte tuto skutočnosť v elektronickej prihláške do kolonky „poznámka“.

Termíny: Akryl

Bohužiaľ, zatiaľ nie sú naplánované žiadne termíny.
Zaregistrujte svoj e-mail pre automatické zasielanie informácií o nových termínoch. V momente vypísania termínu bude okamžite odoslané upozornenie na zadaný e-mail.

Aj na tento kurz môžete uplatniť poukážky Sodexo, Chèque Déjeuner(=Up) a Edenred. Pri platbe poukážkami uveďte tuto skutočnosť v elektronickej prihláške do kolonky „poznámka“.