Kurzy

Vlastní ho dnes takmer každý. Malý, veľký, farebný... Používame ho ako pomôcku v práci, je našim sprievodcom na cestách, náhradou našej pamäti, svedkom našich dobrodružstiev a dôležitých životných situácií. Slúžiť môže aj ako módny doplnok, či súčasť imidž:-)
Kupujeme si ho zhruba jeden, či dvakrát za život, tí šťastnejší ho dostanú darom...
Jasne, reč je o fotoaparáte. Je pravdou i to, že nič dnes tak bleskovo nepodlieha rýchlemu vývoju ako elektronika. A o tom to je. Čo teda s „foťákom“, keď ho už máme? Ako využiť jeho vlastnosti a všetky funkcie? Čo znamenajú všetky tie značky a skratky, cudzie slová? No povedzte, kto by čítal „knihu“ pod názvom manuál, či nekonečné tutorialy na web-e? A tak často fotoaparát používame len v jeho najzákladnejších funkciách. Fotíme, fotíme, fotografie ukladáme v počítačoch a často zisťujeme, že to stále neviedlo k vytvoreniu dobrej fotografie. Že zostáva množstvo nezodpovedaných otázok: čo s námetom, svetlom, veľkosťou, pozadím, čo fotiť a čo nie, kedy a kde...

FOTOGRAFIA I. (začiatočníci)

Serafin pre vás pripravil kurz Fotografie I. Počas jednodenného workshopu vás čaká v prvom rade zoznámenie sa s vašim fotoaparátom – vysvetlíme vám základné funkcie a dozviete sa, ako fotografovať v manuálnom režime. Zrazu zistíte, načo je dobrá taká clona, expozičný čas, a čo vlastne znamenajú tie tri známe písmenká ISO. Manuálny režim nám častokrát povolí fotografovať aj v neideálnych svetelných podmienkach, kde by automatika už dávno zlyhala. Následne spolu odhalíme čaro kompozície a zistíme, čo na fotografii pôsobí rušivo. Odpovieme si na otázky týkajúce sa námetu, skladby obrazu, fotografického príslušenstva, svetla a jeho zdrojov a mnohých ďalších zaujímavých tém. Nakoľko každý účastník workshop-u by istotne rád odchádzal so svojím vlastným dielom, druhá časť stretnutia bude zameraná na praktickú časť:-).

Trvanie kurzu: 9.00 hod. - 16.00 hod., s obednou prestávkou v trvaní 1 hodiny. Predchádzajúce absolvovanie akéhokoľvek kurzu nie je nutné, prísť môže naozaj každý! NEZABUDNITE SI SO SEBOU VZIAŤ DIGITÁLNU ZRKADLOVKU. Pokiaľ fotoaparát nevlastníte, nech vás to neodradí, aj vy môžete prísť. Pri vypĺňaní prihlášky je v tom prípade potrebné do kolonky "poznámka" uviesť: "nemám fotoaparát".

FOTOGRAFIA II. (pokročilí)

„Je třeba si uvědomit, že fotografie je jazyk jako každý jiný. Proto chci-li ho používat, musím mít co říct a umět to říct.“ - Jan Ságl

Máte pocit, že svoju zrkadlovku už dokonale ovládate, no stále nie ste s výslednými fotografiami spokojní? Chýba Vám pri fotografovaní dostatočná sebaistota? Neviete celkom rozšifrovať, čo a ako s fotografiou v zrkadlovke ďalej?

Ak vo vás rezonujú tieto a podobné otázky, Serafin Vás pozýva na jednodenný workshop: Fotografia II.
Čo sa na kurze naučíte? Niekoľko hodín budete fotiť – pracovať s profesionálnou modelkou, vždy v zaujímavom prostredí. Pod vedením lektorky a fotografky Moniky Pechovej sa naučíte nachádzať fotogenické zákutia v priestore okolo vás a spoznáte prácu s modelkou – ako možno najdôležitejšou súčasť celého procesu. Popoludní vás bude čakať počítačové spracovanie výberu tých najlepších fotografií, ktoré v prvej časti dňa vznikli. Postupne budete odkrývať tajomstvá Photoshop-u, zoznámite sa s rôznymi pomôckami, ktoré ponúka a dopracujete sa k výsledným fotografiám, z ktorých budete mať neskrývanú radosť a za ktoré sa naozaj nebudete musieť hanbiť:-)

Trvanie kurzu: 9.00 - 16.00 hod., s obednou prestávkou v trvaní 1 hodiny. Je vhodné, ak má účastník osvojené základné znalosti z práce zrkadlovkou. Čo si priniesť so sebou? DIGITÁLNU ZRKADLOVKU, NOTEBOOK/PC, PC myš, USB.

Venujte téme fotografovania pár hodín vášho času a staňte sa vo fotografovaní vychádzajúcou „hviezdou“ vašej domácnosti či kancelárie. Posúďte sami v našej fotogalérii.

A možno vás fotografovanie chytí za srdce tak, že budete chcieť prísť znova, i na naše ďalšie pokračovanie kurzy...

Tieto workshop-y sú vhodné i ako skvelý darček (napr., ak obdarovaný dostal nový fotoaparát:-))

Cena za kompletný jednodenný kurz FOTOGRAFIA I., vrátane potrebných pomôcok je: 45 €. Ak už ste klientom Serafinu a máte absolvovaný u nás min. jeden kurz, platí pre vás cena 28 Eur.
Cena za kompletný jednodenný kurz FOTOGRAFIA II., vrátane potrebných pomôcok/modelka je: 57 Eur. Ak už ste klientom Serafinu a máte absolvovaný u nás min. jeden kurz, platí pre vás cena 40 Eur.

Aj na tento kurz môžete uplatniť poukážky Sodexo, Chèque Déjeuner(=Up) a Edenred. Pri platbe poukážkami uveďte tuto skutočnosť v elektronickej prihláške do kolonky „poznámka“.

Termíny: Kurz fotografie

Bohužiaľ, zatiaľ nie sú naplánované žiadne termíny.
Zaregistrujte svoj e-mail pre automatické zasielanie informácií o nových termínoch. V momente vypísania termínu bude okamžite odoslané upozornenie na zadaný e-mail.