Kurzy

Enkaustika alebo maľba horúcim voskom

Akvarel, akryl, olej... Čo ďalej, ak máte také či iné techniky vyskúšané a chcete v maliarstve spoznávať ešte viac? Poďte s nami objavovať enkaustiku!

Táto maliarska technika bola známa už v stredoveku a keď sa už zdalo, že jej odzvonilo, prišlo 20. storočie, ktoré ju prebudilo k životu a znova učinilo z maľby horúcim voskom zaujímavú techniku, ktorá umožňuje všetkým, ktorí bažia po výtvarnom umení, ešte väčší rozlet!

V čom? Neodolateľná je predovšetkým jej pestrofarebnosť, ľahkosť, kreativita. Nepoužívajú sa pri nej štetce, ale špeciálne enkaustické žehličky, na ktoré nanášate vosk a ten potom žehličkou na papier, kde doslova čarujete s farbami! Pravá mozgová hemisféra pri tejto práci zažije skutočné opojenie a ľavá hemisféra sa po dokončení obrázku rozhodne bude mať čím kochať. Prtiom, akokoľvek zložito obrázky vytvorené pomocou enkaustiky na prvý pohľad vyzerajú, hravo ju zvládnete tvoriť po pár hodinách výkladu. Opäť to totiž bude len a len o vás a vašej fantázii. Tvoriť môžete obrazy naprosto konkrétnych vecí, avšak, ak je enkaustika na niečo geniálna, je to tvorba abstraktná. A ešte niečo je na enkaustike fascinujúce: jednoduchosť, s akou sa kombinuje s ďalšími technikami: napr. akrylom...To všetko vám radi ukážeme. Teraz už len nahliadnite do našej galérie a nechajte sa inšpirovať. Svet enkaustiky na vás čaká!

A ešte krátka pozvánka od našej lektorky Martiny Knutovej, ktorá vás s enkaustikou veľmi rada zoznámi:

Začiatok kurzu: pozrite tabuľku s termínmi.

Dĺžka trvania: cca 5-6 hodín (začiatok o 9:00 hod.)
Čo budete potrebovať so sebou: staré noviny, papierové kuchynské utierky a desiatu (s pauzou na obed sa nepočíta, ale možno lektorku prehovoríte:-)

Cena kurzu je uvedená v cenníku.

Aj na tento kurz môžete uplatniť poukážky Sodexo, Chèque Déjeuner(=Up) a Edenred. Pri platbe poukážkami uveďte tuto skutočnosť v elektronickej prihláške do kolonky „poznámka“.

Termíny: Enkaustika

Bohužiaľ, zatiaľ nie sú naplánované žiadne termíny.
Zaregistrujte svoj e-mail pre automatické zasielanie informácií o nových termínoch. V momente vypísania termínu bude okamžite odoslané upozornenie na zadaný e-mail.