Kurzy

Kurzy kreslenia pre deti

Stačí, aby natrafili na niekoho, kto nemá dostatok pochopenia pre ich svet plný fantázie, a deti, či dorastajúca mládež ihneď prestanú kresliť. Inokedy sú zase príliš sebakritické, porovnávajú sa so svojimi rovesníkmi a začnú sa podceňovať. Ku kresleniu sa potom nehrnú, pretože na to i tak nemajú. Potom nosia zlé známky z výtvarnej výchovy a sú z toho nešťastné oni i ich rodičia. Je vám to povedomé? Áno, niečo podobné sme ako malí zažili asi všetci, ale s kurzom kreslenia pravou mozgovou hemisférou môže byť všetko inak!

Kurz A: kategória 6 - 13 rokov

Na našom jednodennom kurze kreslenia pravou mozgovou hemisférou deti vo veku od 6 do 13 rokov ľahko spoznajú, že kreslenie nie je utrpenie, ale naopak, že môže byť plné fantázie, radosti, hry a tvorivosti. Sú to predsa práve deti, ktoré by mali snívať "od rána do večera" a vytvárať si svoj vlastný svet bez hraníc a obmedzení. Na našom kurze im v tom budú pomáhať skúsení lektori a mimo iného i za pomoci pedagogiky Montessori im krok za krokom ukážu kúzla kresby ceruzkou, od prvého jednoduchého cvičenia až po podobizeň obľúbených rozprávkových hrdinov. Verte, že po tomto dni o sebe vaše deti pochybovať prestanú a možno nielen pokiaľ pôjde o kreslenie. A je možné, že objavia i koníčka, ktorý im vydrží po celý život. Veď predsa televízia a počítač nie sú "všetko".

Kurz začína o 9:30 hod., končiť bude okolo 16:00 hod. a keďže nie je plánovaný obed, je potrebné myslieť na dostatočnú zásobu jedla. Čaj bude u nás k dispozícii po celý deň, no môžete im pribaliť i obľúbený nápoj. Bolo by vhodné, aby mali pohodlné oblečenie a prezuvky a možno i svoju obľúbenú hračku, aby sa u nás cítili ako doma!

Kurz B: kategória 11 - 15 rokov

Počas kratších 3-hodinových blokov (podľa určeného obsahu) môžu staršie deti a mládež vo veku od 11 do 15 rokov postupne preniknúť do tajov kresby ceruzkou, zapojiť do procesu pravú mozgovú hemisféru a umožniť naplno priechod svojej fantázii a kreativite. Jednotlivé bloky je možné zvoliť podľa obsahu, sú vždy ucelené a môžu byť absolvované samostatne, t.j. nie je potrebná náväznosť Skúsení lektori ich usmernia, privedú k aktivovaniu pravej hemisféry, ukážu, prezradia ako kresba funguje a aké sú jej zákonitosti.V každom z blokov ich čaká veľa zaujímavých cvičení a na záver vždy i príjemný výsledok. Pokiaľ ich kresba zaujme, nájdu nielen bohatú inšpiráciu, ale môžu tvoriť spolu so SERAFINom pravidlene, v ďalších blokoch, kurzoch z našej aktuálnej ponuky. Objavia možno netušené a kreslenie, či maľba sa stane aj pre nich koníčkom na celý život.

Začiatok, koniec kurzu a OBSAH daného bloku sú uvedené v tabuľke TERMÍNY.
Počas kurzov majú u nás účastníci k dispozícii čaj.

Ak ste s nami boli na štandardnom kurze kreslenia pravou mozgovou hemisférou, viete, aký nádherný je to pocit, dokázať nakoniec kresliť podľa svojich predstáv. Verte, že výsledok si užijú rovnakým spôsobom. A keď budú chcieť, môžu si to trebárs za čas zopakovať. V každom prípade si môžete byť istí, že zlá známka z výtvarnej výchovy prestane byť u vás doma nočnou morou!

Cena kurzov A a B je uvedená v Cenníku a Vaše zľavy. Cena zahŕňa aj všetky pomôcky, ktoré deti dostanú na mieste.

Aj na tento kurz môžete uplatniť poukážky Sodexo, Chèque Déjeuner(=Up) a Edenred. Pri platbe poukážkami uveďte tuto skutočnosť v elektronickej prihláške do kolonky „poznámka“.

V PRÍPADE ZÁUJMU O KURZY TYPU "B", KONTAKTUJTE NÁS, PROSÍM, NA TEL. Č. +421 905 501 764 ALEBO NA EMAILOVEJ ADRESE
maria@kkserafin.sk. ĎAKUJEME.

Termíny: Kurzy kreslenia pre deti

Bohužiaľ, zatiaľ nie sú naplánované žiadne termíny.
Zaregistrujte svoj e-mail pre automatické zasielanie informácií o nových termínoch. V momente vypísania termínu bude okamžite odoslané upozornenie na zadaný e-mail.